Секрет чаю був відкритий багато сотень років тому в Китаї. Бідний селянин У Лі Чжень, змушений тяжко працювати, щоб прогодувати хвору матір, випадково зірвав листя дикорослого чаю і розжував їх. Відчувши прилив сил, хлопець відніс дивовижні листочки матері, і через кілька днів та одужала. У почав збирати насіння дикого чаю, і створив першу в світі чайну плантацію, що стала Імператорським чайним садом. Всі чаї, які ми так любимо, – «нащадки» гірського китайського чаю, який одного разу допоміг селянинові. Але, як це часто буває, «родичі» при всій схожості мають свій унікальний «характер» і свої властивості.
Чорний еліксир здоров’я
Чорний чай традиційно називають червоним – хоча для нас така термінологія ще незвична. Чай чорний – це збір чайного листя, з якого при заварюванні виходить насичений червоно-коричневий настій. Яскравий і виразний смак цього напою звичний нам з дитинства.
Чай чорний – джерело вітамінів, амінокислот, поліфенолів, які сприятливо впливають на наш імунітет. Він допомагає поліпшити обмін речовин. За тонізуючим властивостям цей вид чаю не поступається каві. З найдавніших часів чай чорний вважався кращим антибактеріальним засобом, який може протистояти багатьом інфекціям і патогенних мікроорганізмів. Теофілін, що міститься в чорному чаї, стимулює обмін речовин, розширює дрібні капіляри, знижує рівень холестерину в крові.
Для виготовлення чорного чаю чайне листя завялівают на пару або над вугіллям, а в потім прожарюють на слабкому вогні. Він називається ферментованим, тому що він проходить велика кількість операцій. У його ароматі можна розрізнити нотки сушених фруктів і горіхів і тонкий присмак карамелі.
Зелений дракон юності
Мода на зелений чай – один з небагатьох видів корисної моди, які знало людство. Чай зелений – унікальний продукт. При виробництві він піддається мінімальному окисленню, проходячи тільки обробку парою. Завдяки цьому такий напій містить вітамін С, мінерали (хром, селен, цинк) і фітохімічні з’єднання. Антиоксидантні властивості зеленого чаю не мають собі рівних. Свіжий чай зелений підвищує міцність кісток, знижує ризик серцево-судинних захворювань, карієсу, каменів у нирках, раку. Він захищає організм від хвороб та інфекцій. Чай зелений допомагає бажаючим схуднути – він знижує рівень холестерину, виводить зайву рідину і солі з організму, відновлює порушений обмін речовин.
Медики радять для максимального ефекту випивати дві чашки зеленого чаю в день. З ранку найкраще пити чай пуер, який знижує цукор у крові і розщеплює жири.
Напій фараонів
Чай каркаде отримують з квіток індійської рослини гибискуса, схожої на мальву. Стародавні медики-араби називали чай каркаде ліками від усіх хвороб, а в Єгипті його вважали напоєм фараонів.
Каркаде багатий антиоксидантами, що володіють омолоджуючою дією. Вони здатні запобігти утворенню різних пухлин. Речовини антоціани зміцнюють стінки кровоносних судин. Лимонна кислота допомагає поліпшити загальний стан людського організму, а лінолева кислота не дозволяє з’явитися холестериновим бляшкам на стінках судин, розчиняє зайвий жир. Чай каркаде добрий як ефективне сечогінне, з його допомогою ефективно і нешкідливо можна знизити температуру тіла при хворобах. Комплекс вітамінів і жирні кислоти допомагають при стресі, хронічній втомі, відновлюють чоловічу силу. Чай каркаде очистить ваше тіло від солей важких металів і токсинів.
Який би ви не вибрали напій – чай чорний, зелений або каркаде – від приємної процедури чаювання ви отримаєте не тільки задоволення, але й величезну користь.